YENİ TTK SEMİNERİ İLGİ GÖRDÜ

PROJE KAPSAMINDA GERÇEKLEŞEN YENİ TTK SEMİNERİ İLGİ GÖRDÜ

ALTSO tarafından yürütülen “Odanın Ufkunu Aç, Üyenin Ufkunu Aç” projesi kapsamında 9 Nisan 2013 Salı Günü Saat: 10.00 da ALTSO Konferans Salonunda bir günlük “Yeni Türk Ticaret Kanunu Semineri” düzenlendi.

Seminere Konuşmacı olarak Avukat Ahmet Orhun ve Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi’nden Doç Dr Süleyman Uyar katıldı.

ALTSO’nun sahibi olduğu; Isparta Ticaret Borsası ile Limburg Ticaret Odası (Hollanda) ortalığında ve  Alanya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iştirakinde gerçekleşen projenin tanıtım toplantısı daha önce 22 Mart günü ALTSO’da yapılmıştı.

Toplantının açılış konuşmasını ALTSO Başkan Yardımcısı Mevlüt Dalabasmaz yaptı. Dalabasmaz konuşmasında; oda olarak son 4 yılda gerçekleştirdikleri projelerin bölgemize katkılarına dikkat çekti.

dalabasmaz50500125

ALTSO Başkan Yardımcısı Dalabasmaz,  “Odamız, son yıllarda hibe almaya hak kazanan projelerimiz ile üyelerimizin, ilçemizin ve bölgemizin gelişmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Yürütmekte olduğumuz bu projelerimiz ve önümüzdeki dönemlerde gerçekleştireceğimiz yeni çalışmalarımızla ilçemizin 2023’e hazırlanmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Odanın ufkunu aç, üyenin ufkunu aç isimli bu yeni projemizle amacımız üyelerimizin, ticari hayatı yeniden inşa edecek olan yeni ttk’ya adaptasyonunu sağlamak, firmaların internetteki görünürlüğünü arttırmak, yeni ticaret ve yatırım fırsatlarına erişmelerini sağlamak ve kümeleşmeyi desteklemektir. bu hedefe ulaştığımız takdirde ilçemizdeki KOBİ lerin dış pazarlara açılmasına ve gelişmesine destek vermeyi istiyoruz. Biraz sonra uzmanlar bize Yeni Türk Ticaret Kanunun ticari işletme ve şirketler hukukuna getirdiği yenilikler ve şirketlerin muhasebe, denetim ve kurumsal yönetim sisteminde meydana getirdiği yapısal değişiklikler hakkındaki bilgiler aktaracaktır. Aktarılacak olan bilgiler, üyelerimizin, farkında olmamaları halinde şirketleri ile ilgili birçok cezai yaptırıma karşı hazırlıklı olmalarını sağlayacaktır.  Ben burada bu seminerin organizasyonunda bize destek veren alanya serbest muhasebeci ve mali müşavirler odasına, konuşmacılarımız Avukat Ahmet Orhun ve Doç.Dr Süleyman Uyar’a teşekkürlerimi sunuyor, seminerin tüm katılımcılara yararlı olmasını diliyorum” dedi.

ttk350023kan

Alanya Serbest Muhasebeci mali Müşavirler Odası Başkanı İffet Kan’da ALTSO’nun sahibi olduğu bu projenin iştirakçisi olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kan, bu projeyle özellikle şirketlere getirtilen web sitesi zorunluluğu gibi bazı kolaylıklar ve fırsatlar sağlanacağını sözlerine ekledi.

orhun5002

İlk konuşmacı Av Ahmet Orhun, Yeni Türk Ticaret Kanununun Ticari İşletme ve Şirketler Hukukuna Getirdiği Yenilikler ile Yeni Türk Ticaret Kanununun Şirketlerin Muhasebe, Denetim ve Kurumsal Yönetim Sisteminde Meydana Getirdiği Yapısal Değişiklikler konularında bilgiler verdi.

Doç Dr Süleyman Uyar da, “Yeni Türk Ticaret Kanununun Şirketlerin Muhasebe, Denetim ve Kurumsal Yönetim Sisteminde Meydana Getirdiği Yapısal Değişiklikler” konusunda bilgiler verdi. Çok sayıda muhasebe meslek mensubunun da katıldığı toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.

untitled-1uyar