ISPARTA TİCARET BORSASINDA E-TİCARET EĞİTİMİ

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği ortak finansmanı ile AB-Türkiye Oda Forumu II – ETCF II kapsamında; Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Odanın Ufkunu Aç, Üyenin Ufkunu Aç” projesi yürütülmektedir.  Projemize, Isparta Ticaret Borsası, Limburg Ticaret Odası (Hollanda) ortağımız; Alanya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi de iştirakçimiz olarak destek vermektedir.

Logo-Monitor-252x161

“Odanın Ufkunu Aç Üyenin Ufkunu Aç” Projesiyle, amacımız ticaretle ilgili AB müktesebatın benimsenmesi ile paralel olarak Türk Ticaret Kanununun getirdiği en son mevzuat değişikliklerini tanıtan, şirketin internetteki görünürlüğünü artıran, kümeleşmeyi destekleyen, Türkiye ile Avrupa şirketleri arasında çevrimiçi eşleşmeyi mümkün kılan, yeni ticaret ve yatırım fırsatlarına katkıda bulunan ve dolayısıyla KOBİ gelişimini destekleyen bir Ticaret Portalı kurmak; bu sistemi geliştirmek için Avrupa’daki şirketlerle know-how ve deneyimi paylaşmak; üyelerimizin uluslararası hale gelmesinin desteklenmesi ve dolayısıyla Türkiye ve AB’de iş dünyasının entegrasyonuna katkıda bulunmaktır.

Projemiz faaliyetleri kapsamında, sistem tasarımında son aşamaya gelinen ALTSO Ticaret Portalı’nın tanıtımı yapılarak Isparta Ticaret Borsası üyelerinin Avrupa iş dünyasına entegrasyonda kilit rol oynayacak olan projemiz kapsamında 4 Ekim 2013 Cuma Günü Saat: 10.00 da ITB binasında bir günlük “E-Ticaret Eğitimi” organize edilmiştir.

Projemizin genel hedefi çerçevesinde gerçekleştireceğimiz seminerde, projede gelinen süreç katılımcılara anlatılarak sırasıyla e-ticarete giriş, e-ticaretin avantajları, e-ticarete başlangıç kuralları, e-ticaret için gereksinimler, e-ticaret iş modelleri, e-ticaret operasyonu ve süreçleri, e-ticaret için iş planı oluşturma, bütçe hazırlama, e-ticaret Bütçe Hazırlama İpuçları, Dizayn, Donanım konuları katılımcılara aktarılacaktır. Buna ek olarak hazırlanan ALTSO Ticaret Portalı Demosu katılımcılar ile paylaşılacaktır.

Eğitim tüm üyelerimiz davetlidir ve program şöyledir:

E-TİCARET EĞİTİMİ

Tarih 4 Ekim 2013 Cuma Saat: 10.00
Yer Isparta Ticaret Borsası
Program  10:00  Açılış Konuşmaları

  • Ahmet ADAR / ITB Yönetim Kurulu Başkanı

10:30  Erhan AKMAN/ALTSO Genel Sekreteri
“Oda’nın Ufkunu Aç Üyenin Ufkunu Aç” Proje sunumu

10:45  Erol KABADAYI/ ALTSO Ticaret Portalı Sunumu

11:00  Prof. Dr. Mustafa GÜLMEZ/ E-Ticaret’e giriş,başlangıç ve avantajları

12:30  Yemek Arası
14:00  Prof. Dr. Mustafa GÜLMEZ/ e-ticaret için gereksinimler, e-ticaret iş modelleri, e-ticaret operasyonu ve süreçleri, e-ticaret için iş planı oluşturma, bütçe hazırlama

16:30  Soru – Cevap