www.altsobiz.org TANITILDI

ALTSO MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı 26 Kasım 2013 gerçekleştirildi. Açılış, yoklama ve mazeretlerinin bildirilmesinin ardından toplantı gündeminin görüşüldüğü mecliste ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

meclis500toplu5245ms.gif

Geçtiğimiz hafta yoğun bir katılımla açılan ALTSO – Ankara İrtibat Ofisi’nin üyelere ve Alanya iş dünyasına sağlayacağı katkılardan bahseden Şahin, açılışa katılan herkese teşekkür etti. Şahin, “Ofisimiz bütün üyelerimize açıktır. Herkes Ankara’daki toplantıları, görüşmeleri için ofisimizde randevu verebilir” diye konuştu. Büyük bir aile olarak gördükleri odanın her ferdinin görüşlerine her zaman açık olduklarını belirten Şahin, girişimlere hep destek vereceklerini hatırlattı. ‘Odanın ufkunu aç üyenin ufkunu aç’ projesinin ana faaliyeti olarak ALTSO Ticaret Portalı’nın hizmete girdiğini belirten Şahin, tüm üyeleri portale davet etti.

meclis500toplu5245erolkabadayi.gif

Toplantının sonunda ALTSO tarafından başarıyla yürütülen, “Odanın Ufkunu Aç, Üyenin Ufkunu Aç” projesi kapsamında faaliyete sokulan www.altsobiz.org adresinde yayına başlayan “Ticaret Portalı” nın tanıtımı yapıldı.
Yazılım Uzmanı Erol Karadayı, bu portalın 2 bölümden oluştuğunu birinin Ticaret Portalı diğerinin de  ücretsiz web sihirbazı olduğuna işaret etti. Karadayı, bu portal sayesinde online e-ticaret yapılabileceğini dile getirerek, “Bu portalda Alanya’dan, Almanya’dan, Hollanda’dan ticari firmalar yer alacak. Bugün dünyada e-ticaret hacmi 1 Trilyon Dolardır. Ülkemizde 2013 de 25 Milyar Dolar olarak gerçekleşen e-ticaretin 2016 da 50 milyar dolara çıkması bekleniyor. Bugün birçok firma e-ticaret yoluyla dünyanın her yerine satış yapmakta. Alanya da bu portal ile e-ticaret ten payını fazlasıyla alabilir. Bunun için portala herkesin destek vermesi ve kullanması büyük önem taşıyor. Prtalımız web tabanlı, güvenli, hızlı ve her yerden kolay ulaşılabilir biçimde tasarlandı.

meclis500toplu5245.gif

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin de bu portalın ilçemizin e-ticaret te yerini alabilmesi için önemli bir başlangıç olabileceğine işaret ederek herkesin portalı ziyaret etmesini beklediklerini söyledi.