ALTSO’DAN YENİ BİR AB HİBE PROJESİ DAHA

Son üç yılda ülke genelinde ses getiren projelere imza atan ALTSO yeni ve çok önemli bir projeye daha imza attı. “Odanın Ufkunu Aç, Üyenin ufkunu Aç” isimli projenin protokolüne imza atan ALTSO böylece 3 Milyon Avro’yu aşan bütçeli 8 proje ile önemli başarıya imza attı.

ALTSO

2009 Yılından bu yana hibe projeleri kabul edilen ALTSO’nun halen kendi adına yürüttüğü 3 ve ortağı olduğu 5 projesi bulunuyor.

ALTSO tarafından Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne sunulan “Odanın Ufkunu Aç, Üyenin Ufkunu Aç” projesi 26 Kasım 2012 Pazartesi günü imzalandı. ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan tarafından imzalanan projenin bütçesinin 171.018,10 Euro olduğu açıklandı.

ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, projenin amacının, Avrupa’daki oda ve borsalarla işbirliği kurarak, yönetim, hizmet ve iletişim gibi temel faaliyet alanlarında deneyim ve bilgi paylaşımını sağlamak, e-ticarete imkan sunan online bir sistem kurmak ve Yeni Türk Ticaret kanunu uyarınca oda üyelerinin yükümlülüklerini kolayca yerine getirmelerini sağlamak olduğunu açıkladı.

PROJE 4 ARALIK’TA BAŞLADI

“Projenin, kurulacak sistem ile Avrupa Birliği müktesebatına uyuma yönelik olarak yeniden düzenlenen Türk Ticaret Kanunu kapsamında Türk iş Dünyasının online varlığını geliştirmek, şeffaflık, denetlenebilirlik ve güvenilirliklerine katkıda bulunulmuş olacaktır” diyen ALTSO Başkanı, “Isparta Ticaret Borsası Ve Hollanda Limburg Ticaret Odası ortaklığında ve Alanya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının iştiraki ile çalışmalarımıza 4 Aralık günü itibari ile başladık” dedi.

ALTSO, PROJE MERKEZİ OLDU

Geçtiğimiz 3 yıl süresince hemen hemen her teklif çağrısına proje başvurusu yaptıklarını hatırlatan ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, oda olarak bu alanda çok büyük ivme yakaladıklarını söyledi. “Biliyorsunuz odamızın son dönemdeki en önemli başarılarından birisi de hibe projeleri konusundaki başarısı olmuştur” diyen Aydoğan, “Bu dönemde hep birlikte ortaya koyduğumuz vizyonumuzla, çalışmalarımızı yürütmek için öz kaynaklarımızın yansıra ulusal ve uluslararası hibe ve fonlardan faydalanmayı da temel hedef olarak seçtik. Böylece odamızı sürekli ihtiyaçları tespit eden, bu ihtiyaçlara yönelik çözümler üreten, planlayan ve faaliyetleri sistematik olarak gerçekleştiren bir kuluçka merkezi haline getirdik. Kısaca ALTSO’yu Proje Merkezi yaptık.

Bugüne kadar hayata geçirdikleri projelere de dikkat çeken Aydoğan, “Böylece odamız kendi adına ve ortak olarak yürüttüğü toplam sekiz projede yer alma başarısını göstermiştir. Bu projelerin toplam bütçesi 3 milyon Euro’yu aşmıştır. Bunlardan odamızın sahip olduğu üç projenin bütçeleri toplamı ise 500 bin Euro tutarındadır. 3.500.000 TL bütçeli bir kurum olarak üç yılda alınabilen bu hibeler bize göre önemli bir başarıdır” dedi.